Abracon Corporation ASG-C-V-B-212.500MHZ
ASG-C-V-B-212.500MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-212.500MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 212.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-212.500MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-B-212.500MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-B-212.500MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-212.500MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-212.500MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-212.500MHZ
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-212.500MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-212.500MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-212.500MHZ
RELAY RF SPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 40A PPAK SO-8 datasheet.pdf
TOOL CRIMP 0.5MM NON-INSUL TERM datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
HARAX PG13,5/WANDDF./RAL9005/M.A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf