Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-19-28BC
CTV06RW-19-28BC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-19-28BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-19-28BC.pdf
Availability of CTV06RW-19-28BC
QUANTITY
CTV06RW-19-28BC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-19-28BC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-19-28BC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-19-28BC
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-19-28BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-19-28BC Details Description
Related parts for CTV06RW-19-28BC
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 85MA TSOT23-8 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 915 OHMS 100MA 1206 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPTER 3/4" NPT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf