Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-19PE-506
CTV06RW-25-19PE-506 picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-19PE-506
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#12 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-19PE-506.pdf
Availability of CTV06RW-25-19PE-506
QUANTITY
CTV06RW-25-19PE-506 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-19PE-506
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-19PE-506
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-19PE-506
Related LinksCTV06RW-2, CTV06RW-25-19PE-506 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-19PE-506 Details Description
Related parts for CTV06RW-25-19PE-506
IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 780MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM EDGE AMP WW TIN datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 13.77"L X 11.9"W datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED COB WHT 13.5MM 3000K 95CRI datasheet.pdf
FERRITE BEAD 22 OHM 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 480VAC datasheet.pdf