Amphenol Industrial 97-3108A24-5P-417-940
97-3108A24-5P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A24-5P-417-940
Brief Description
AB 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A24-5P-417-940.pdf
Availability of 97-3108A24-5P-417-940
QUANTITY
97-3108A24-5P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A24-5P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A24-5P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A24-5P-417-940
Related Links97-3108A24, 97-3108A24-5P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A24-5P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A24-5P-417-940
CAP TANT 56UF 30V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC 2.88V P-P 10% TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN STANDOFF STUD M3.5 #4-40 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-100' BLACK datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 5"L X 2.25"W datasheet.pdf
MICRO 15C S 24" WHT NI datasheet.pdf
CONN SMZ PLUG R/A 75OHM SOLDER datasheet.pdf