Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-24B
CTV06RW-25-24B picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-24B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-24B.pdf
Availability of CTV06RW-25-24B
QUANTITY
CTV06RW-25-24B Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-24B
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-24B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-24B
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-25-24B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-24B Details Description
Related parts for CTV06RW-25-24B
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MIN PANEL IND datasheet.pdf
SLIDE SWITCH datasheet.pdf
CRYSTAL 5.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.24UF RADIAL datasheet.pdf