Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-24PE-506
CTV06RW-25-24PE-506 picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-24PE-506
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 4#COAX PIN
Datasheet Download
CTV06RW-25-24PE-506.pdf
Availability of CTV06RW-25-24PE-506
QUANTITY
CTV06RW-25-24PE-506 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-24PE-506
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-24PE-506
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-24PE-506
Related LinksCTV06RW-2, CTV06RW-25-24PE-506 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-24PE-506 Details Description
Related parts for CTV06RW-25-24PE-506
ICL 150 OHM 25% 2A 12MM datasheet.pdf
SLEEVE EXP FR BLK 1.50" (38.1MM) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.4A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf