Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-61PB
CTV06RW-25-61PB picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-61PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-61PB.pdf
Availability of CTV06RW-25-61PB
QUANTITY
CTV06RW-25-61PB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-61PB
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-61PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-61PB
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-25-61PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-61PB Details Description
Related parts for CTV06RW-25-61PB
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
42.5MM HS ASSY ULTEM datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf