Amphenol Aerospace Operations CTV07RF-15-55PA-P1AD
CTV07RF-15-55PA-P1AD picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RF-15-55PA-P1AD
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTV07RF-15-55PA-P1AD.pdf
Availability of CTV07RF-15-55PA-P1AD
QUANTITY
CTV07RF-15-55PA-P1AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RF-15-55PA-P1AD
Internal Part NumberEIS-CTV07RF-15-55PA-P1AD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RF-15-55PA-P1AD
Related LinksCTV07RF-15, CTV07RF-15-55PA-P1AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RF-15-55PA-P1AD Details Description
Related parts for CTV07RF-15-55PA-P1AD
CONN HEADER 18POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS R/A .050" GLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC GEAR INC 50W 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
10000UF 40V 35X67 85C ST datasheet.pdf
15UF 40V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf