Amphenol Aerospace Operations CTV07RQW-25-20SA-LC
CTV07RQW-25-20SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RQW-25-20SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIX(QUAD) SKT RECP
Datasheet Download
CTV07RQW-25-20SA-LC.pdf
Availability of CTV07RQW-25-20SA-LC
QUANTITY
CTV07RQW-25-20SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RQW-25-20SA-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RQW-25-20SA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RQW-25-20SA-LC
Related LinksCTV07RQW-, CTV07RQW-25-20SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RQW-25-20SA-LC Details Description
Related parts for CTV07RQW-25-20SA-LC
RES SMD 487K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSDUCER 4-20MA 5000PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 5/8" 7/16-20 5V datasheet.pdf
LABEL 2.0"X1.25" CLEAR POLYESTER datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 9POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
25V NPN LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf