Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-19-18SC-LC
CTV07RW-19-18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-19-18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C MIXED(TWIN) SKT J/N RE
Datasheet Download
CTV07RW-19-18SC-LC.pdf
Availability of CTV07RW-19-18SC-LC
QUANTITY
CTV07RW-19-18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-19-18SC-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-19-18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-19-18SC-LC
Related LinksCTV07RW-1, CTV07RW-19-18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-19-18SC-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-19-18SC-LC
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW 8-TDFN datasheet.pdf
IGBT MOD 7PAC 600V 200A NX SER datasheet.pdf
CONN INSERTER 76 POS R/A PLUG datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf