Amphenol Aerospace Operations CTV07RW-25-24HA-LC
CTV07RW-25-24HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV07RW-25-24HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 PIN J/N RE
Datasheet Download
CTV07RW-25-24HA-LC.pdf
Availability of CTV07RW-25-24HA-LC
QUANTITY
CTV07RW-25-24HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV07RW-25-24HA-LC
Internal Part NumberEIS-CTV07RW-25-24HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV07RW-25-24HA-LC
Related LinksCTV07RW-2, CTV07RW-25-24HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV07RW-25-24HA-LC Details Description
Related parts for CTV07RW-25-24HA-LC
IC 1OF8 FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SO datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.42A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
IC RF AMP DIE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf