Amphenol Aerospace Operations CTVP00RF-15-55PB-P2AD
CTVP00RF-15-55PB-P2AD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RF-15-55PB-P2AD
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RF-15-55PB-P2AD.pdf
Availability of CTVP00RF-15-55PB-P2AD
QUANTITY
CTVP00RF-15-55PB-P2AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RF-15-55PB-P2AD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RF-15-55PB-P2AD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RF-15-55PB-P2AD
Related LinksCTVP00RF-1, CTVP00RF-15-55PB-P2AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RF-15-55PB-P2AD Details Description
Related parts for CTVP00RF-15-55PB-P2AD
IC REG LDO FIX 5A 1.5V TO-263 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 20-22AWG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 15ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf