Vishay/Dale RNC50J4320BRBSL
RNC50J4320BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J4320BRBSL
Brief Description
RES 432 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J4320BRBSL.pdf
Availability of RNC50J4320BRBSL
QUANTITY
RNC50J4320BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J4320BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J4320BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J4320BRBSL
Related LinksRNC50J4, RNC50J4320BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J4320BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J4320BRBSL
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK DVR ZD PLL 2.5V 68-VFQFPN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM/LW/SW 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MINITEK SHRD STACKING HDR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf