Amphenol Aerospace Operations D38999/20MG39PA-LC
D38999/20MG39PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MG39PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MG39PA-LC.pdf
Availability of D38999/20MG39PA-LC
QUANTITY
D38999/20MG39PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MG39PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MG39PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MG39PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MG39PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MG39PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MG39PA-LC
CONN TERM BLOCK 5.0MM 5POS PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
STANDOFF CABLE CLIP NAT 10MM SPC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf