Amphenol Aerospace Operations CTVP00RQW-25-20P
CTVP00RQW-25-20P picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RQW-25-20P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RQW-25-20P.pdf
Availability of CTVP00RQW-25-20P
QUANTITY
CTVP00RQW-25-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RQW-25-20P
Internal Part NumberEIS-CTVP00RQW-25-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RQW-25-20P
Related LinksCTVP00RQ, CTVP00RQW-25-20P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RQW-25-20P Details Description
Related parts for CTVP00RQW-25-20P
IC EEPROM 64KBIT 250NS 28DIP datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20TVSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 448MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
NTWRK CBL 4POS 2M M12 MALE-MALE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
9POS F WATER RES R.A .188 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SMB datasheet.pdf