Amphenol Aerospace Operations CTVP00RQW-25-20PA-LC
CTVP00RQW-25-20PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RQW-25-20PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RQW-25-20PA-LC.pdf
Availability of CTVP00RQW-25-20PA-LC
QUANTITY
CTVP00RQW-25-20PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RQW-25-20PA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RQW-25-20PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RQW-25-20PA-LC
Related LinksCTVP00RQW-, CTVP00RQW-25-20PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RQW-25-20PA-LC Details Description
Related parts for CTVP00RQW-25-20PA-LC
FUSE GLASS 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 4.7K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK ACCESSORY ADJUSTABLE DEPTH datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 X7R 10nF 50V datasheet.pdf