Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-21-39SB
CTVP00RW-21-39SB picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-21-39SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-21-39SB.pdf
Availability of CTVP00RW-21-39SB
QUANTITY
CTVP00RW-21-39SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-21-39SB
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-21-39SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-21-39SB
Related LinksCTVP00RW, CTVP00RW-21-39SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-21-39SB Details Description
Related parts for CTVP00RW-21-39SB
CAP THIN FILM 3.9PF 50V 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 1.8PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf