Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-25-187SC-LC
CTVP00RW-25-187SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-25-187SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-25-187SC-LC.pdf
Availability of CTVP00RW-25-187SC-LC
QUANTITY
CTVP00RW-25-187SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-25-187SC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-25-187SC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-25-187SC-LC
Related LinksCTVP00RW-2, CTVP00RW-25-187SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-25-187SC-LC Details Description
Related parts for CTVP00RW-25-187SC-LC
IC POT DGTL 50K 100TAPS 8-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP LOG 250MHZ 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RESISTOR 6.2K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC ST24K3 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf