Amphenol Aerospace Operations CTVP00RW-25-61PD
CTVP00RW-25-61PD picture photo
Mfg. Part Number
CTVP00RW-25-61PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVP00RW-25-61PD.pdf
Availability of CTVP00RW-25-61PD
QUANTITY
CTVP00RW-25-61PD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVP00RW-25-61PD
Internal Part NumberEIS-CTVP00RW-25-61PD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVP00RW-25-61PD
Related LinksCTVP00RW, CTVP00RW-25-61PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVP00RW-25-61PD Details Description
Related parts for CTVP00RW-25-61PD
IC MULTIPLEXER 8X1 16LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
RES 2.77K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC 1.5KE datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR SOLDER SLEEVE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM TH datasheet.pdf