Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-18HC-LC
CTVPS00RF-15-18HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-18HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-18HC-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-18HC-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-18HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-18HC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-18HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-18HC-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-18HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-18HC-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-18HC-LC
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 0.25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf