Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-18HN-LC
CTVPS00RF-15-18HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-18HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-18HN-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-18HN-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-18HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-18HN-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-18HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-18HN-LC
Related LinksCTVPS00RF-, CTVPS00RF-15-18HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-18HN-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-18HN-LC
RES 3.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COUNTER BIN 12 STAGE 16-TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 10% 630VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X132" A CRS datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf