Amphenol Aerospace Operations CTVPS00RF-15-5JC-LC
CTVPS00RF-15-5JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVPS00RF-15-5JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
CTVPS00RF-15-5JC-LC.pdf
Availability of CTVPS00RF-15-5JC-LC
QUANTITY
CTVPS00RF-15-5JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVPS00RF-15-5JC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVPS00RF-15-5JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVPS00RF-15-5JC-LC
Related LinksCTVPS00RF, CTVPS00RF-15-5JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVPS00RF-15-5JC-LC Details Description
Related parts for CTVPS00RF-15-5JC-LC
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 10K SPI 8SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 1.5A DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 09CKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 120/240VAC datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
500V Silicon NPN high voltage switching transistor IC datasheet.pdf