Amphenol Aerospace Operations CTVS01RF15-97P
CTVS01RF15-97P picture photo
Mfg. Part Number
CTVS01RF15-97P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 12C 4#16 8#20 PIN RECP
Datasheet Download
CTVS01RF15-97P.pdf
Availability of CTVS01RF15-97P
QUANTITY
CTVS01RF15-97P Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS01RF15-97P
Internal Part NumberEIS-CTVS01RF15-97P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS01RF15-97P
Related LinksCTVS01R, CTVS01RF15-97P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS01RF15-97P Details Description
Related parts for CTVS01RF15-97P
MOSFET N-CH 500V 20A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 12NS 32PLCC datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 32V datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23 datasheet.pdf