Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-15-15HD
CTVS06RF-15-15HD picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-15-15HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 15C 14#20 1#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-15-15HD.pdf
Availability of CTVS06RF-15-15HD
QUANTITY
CTVS06RF-15-15HD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-15-15HD
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-15-15HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-15-15HD
Related LinksCTVS06RF, CTVS06RF-15-15HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-15-15HD Details Description
Related parts for CTVS06RF-15-15HD
CONTACT BLOCK ALT 22 SERIES SPST datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT ST-FC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
2 X 7 POS MALE H BOARD MOUNT datasheet.pdf
CONN FEMALE 24POS SILVER SLD EYE datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
RES 120K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf