Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-17-52S
CTVS06RF-17-52S picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-17-52S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 2C 2#8 (TWINAX) SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-17-52S.pdf
Availability of CTVS06RF-17-52S
QUANTITY
CTVS06RF-17-52S Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-17-52S
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-17-52S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-17-52S
Related LinksCTVS06R, CTVS06RF-17-52S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-17-52S Details Description
Related parts for CTVS06RF-17-52S
RES 25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY PK 6.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SX8723/24 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 20A D2PAK datasheet.pdf
AB 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 35 V datasheet.pdf