Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-23-55JA
CTVS06RF-23-55JA picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-23-55JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 55C 55#20 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-23-55JA.pdf
Availability of CTVS06RF-23-55JA
QUANTITY
CTVS06RF-23-55JA Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-23-55JA
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-23-55JA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-23-55JA
Related LinksCTVS06RF, CTVS06RF-23-55JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-23-55JA Details Description
Related parts for CTVS06RF-23-55JA
RES SMD 75K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN SPD SPR 14-16 AWG #8 .182 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 18-SOIC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf