Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-19JE-LC
CTVS06RF-25-19JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-19JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#12 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-19JE-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-19JE-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-19JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-19JE-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-19JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-19JE-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-19JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-19JE-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-19JE-LC
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.25A SOT89-5 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PREC 32-TQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 45mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf