Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-24SA-506
CTVS06RF-25-24SA-506 picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-24SA-506
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 24C 12#16 12#12 SKT PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-24SA-506.pdf
Availability of CTVS06RF-25-24SA-506
QUANTITY
CTVS06RF-25-24SA-506 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-24SA-506
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-24SA-506
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-24SA-506
Related LinksCTVS06RF-2, CTVS06RF-25-24SA-506 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-24SA-506 Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-24SA-506
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
ARS RELAY 1 FORM C 9V datasheet.pdf