Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-29HN-LC
CTVS06RF-25-29HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-29HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 29C 29#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-29HN-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-29HN-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-29HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-29HN-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-29HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-29HN-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-29HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-29HN-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-29HN-LC
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/422 5V LP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 310MA 1.55 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 29 AWG 1000 FT GY datasheet.pdf