Vishay/Vitramon VJ1812A100JBCAT4X
VJ1812A100JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A100JBCAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A100JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A100JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A100JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A100JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A100JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A100JBCAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A100JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A100JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A100JBCAT4X
SWITCH DIP TAPE SEALED 4POS SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 18MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
GDT 250V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
IC PWR SW SMART HISIDE TO252-5 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 50POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf