Amphenol Aerospace Operations CTVS06RF-25-8PC-LC
CTVS06RF-25-8PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS06RF-25-8PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG
Datasheet Download
CTVS06RF-25-8PC-LC.pdf
Availability of CTVS06RF-25-8PC-LC
QUANTITY
CTVS06RF-25-8PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS06RF-25-8PC-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS06RF-25-8PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS06RF-25-8PC-LC
Related LinksCTVS06RF-, CTVS06RF-25-8PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS06RF-25-8PC-LC Details Description
Related parts for CTVS06RF-25-8PC-LC
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT-416 TR datasheet.pdf
HSHRINK MARKER .13X2" YLW 500/RL datasheet.pdf
IC MCU ARM7 62KB FLASH 64LFCSP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK GEN 25MHZ 32VFQFN datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 600V 20A datasheet.pdf
IC FLASH 4M 70NS 32PLCC datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE 45D datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf