Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-11-35HC
CTVS07RF-11-35HC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-11-35HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 13C 13#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-11-35HC.pdf
Availability of CTVS07RF-11-35HC
QUANTITY
CTVS07RF-11-35HC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-11-35HC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-11-35HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-11-35HC
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-11-35HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-11-35HC Details Description
Related parts for CTVS07RF-11-35HC
IDC CABLE - MKR50K/MC50G/MPD50K datasheet.pdf
RELAY SSR 1A 5VDC SIP PC MNT datasheet.pdf
TAG SAFETY DO NOT OPERATE 1=5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 50MA SC82AB datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 287K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf