Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-19BD
CTVS07RF-25-19BD picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-19BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#12 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-19BD.pdf
Availability of CTVS07RF-25-19BD
QUANTITY
CTVS07RF-25-19BD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-19BD
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-19BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-19BD
Related LinksCTVS07RF, CTVS07RF-25-19BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-19BD Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-19BD
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL INSULATION .062" CRIMPER datasheet.pdf
SWITCH REED OCC SPST DEUTSCH datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 20A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG UNIV PWR MOD R/A 8POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A M20 datasheet.pdf
CABLE ASSY 36" N MALE-RP SMA FEM datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 70W datasheet.pdf