Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-19S-LC
CTVS07RF-25-19S-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-19S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#12 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-19S-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-25-19S-LC
QUANTITY
CTVS07RF-25-19S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-19S-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-19S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-19S-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-25-19S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-19S-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-19S-LC
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf