Amphenol Aerospace Operations CTVS07RF-25-37SA-LC
CTVS07RF-25-37SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTVS07RF-25-37SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
CTVS07RF-25-37SA-LC.pdf
Availability of CTVS07RF-25-37SA-LC
QUANTITY
CTVS07RF-25-37SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTVS07RF-25-37SA-LC
Internal Part NumberEIS-CTVS07RF-25-37SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTVS07RF-25-37SA-LC
Related LinksCTVS07RF-, CTVS07RF-25-37SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTVS07RF-25-37SA-LC Details Description
Related parts for CTVS07RF-25-37SA-LC
DIGITAL NOISE FILTER 25MHZ SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .125X.25 BLK datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A DFN2020-6 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf