Eaton (formerly Cooper Bussmann) CTX32CT-330-R
CTX32CT-330-R picture photo
Mfg. Part Number
CTX32CT-330-R
Brief Description
FIXED IND 33UH 170MA 1.65 OHM
Datasheet Download
CTX32CT-330-R.pdf
Availability of CTX32CT-330-R
QUANTITY
CTX32CT-330-R Order Process
Ship out your order
Specifications of CTX32CT-330-R
Internal Part NumberEIS-CTX32CT-330-R
Standard Package6,000
Material - CoreCeramic
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTX32CT-330-R
Related LinksCTX32C, CTX32CT-330-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CTX32CT-330-R Details Description
Related parts for CTX32CT-330-R
IC REG LDO 1.8/2.8/2.8V 16QSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
MAGNETIC LATCH LARGE BLACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.4MM PITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 2 ROW 140 POS datasheet.pdf