Eaton (formerly Cooper Bussmann) CTX32T-150-R
CTX32T-150-R picture photo
Mfg. Part Number
CTX32T-150-R
Brief Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
CTX32T-150-R.pdf
Availability of CTX32T-150-R
QUANTITY
CTX32T-150-R Order Process
Ship out your order
Specifications of CTX32T-150-R
Internal Part NumberEIS-CTX32T-150-R
Material - CoreCeramic
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTX32T-150-R
Related LinksCTX32T, CTX32T-150-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CTX32T-150-R Details Description
Related parts for CTX32T-150-R
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 312.50MHZ 24QFN datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 200KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 500MA 1.58 OHM datasheet.pdf
VARISTOR 185V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf