Eaton (formerly Cooper Bussmann) CTX32T-330-R
CTX32T-330-R picture photo
Mfg. Part Number
CTX32T-330-R
Brief Description
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD
Datasheet Download
CTX32T-330-R.pdf
Availability of CTX32T-330-R
QUANTITY
CTX32T-330-R Order Process
Ship out your order
Specifications of CTX32T-330-R
Internal Part NumberEIS-CTX32T-330-R
Material - CoreCeramic
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.6 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTX32T-330-R
Related LinksCTX32T, CTX32T-330-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CTX32T-330-R Details Description
Related parts for CTX32T-330-R
MODULE SKT FOR 28SOIC 18F45J10 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16H/AE16G/X datasheet.pdf
FUSE 315A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
MINI-FIT WIRE LOCATOR BLA datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf