AVX Corporation CU01313R9BAT2A
CU01313R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
CU01313R9BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
CU01313R9BAT2A.pdf
Availability of CU01313R9BAT2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CU01313R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of CU01313R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-CU01313R9BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCU Series RF Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCU
PackagingDigi-Reel®
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CU01313R9BAT2A
Related LinksCU01313, CU01313R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
CU01313R9BAT2A Details Description
Related parts for CU01313R9BAT2A
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LABEL TAMPER EVIDENT 2X4" datasheet.pdf
SNAP-IN MARKERS CARD WHITE datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRVR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A DL X2-6DFN datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf