Noritake Co., Inc. CU20049SCPB-W2J
CU20049SCPB-W2J picture photo
Mfg. Part Number
CU20049SCPB-W2J
Manufacturer
Product Category
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Brief Description
MODULE VF DISP 20X4 8.8MM CHAR
Datasheet Download
CU20049SCPB-W2J.pdf
Availability of CU20049SCPB-W2J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CU20049SCPB-W2J Order Process
Ship out your order
Specifications of CU20049SCPB-W2J
Internal Part NumberEIS-CU20049SCPB-W2J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
SeriesU-Version
Outline L x W x H146.00mm x 62.50mm x 23.00mm
Viewing Area99.60mm L x 37.60mm W
Display Format20 x 4
Display TypeCharacter
Format5 x 8 Dots
Voltage - Supply5V
Character Size8.80mm H x 3.65mm W
Number of Dots-
Interface-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CU20049SCPB-W2J
Related LinksCU20049, CU20049SCPB-W2J Datasheet, Noritake Co., Inc. Distributor
CU20049SCPB-W2J Details Description
Related parts for CU20049SCPB-W2J
TE AP2/MAK 2.5 WM datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE TIE MINI 18LB 4" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TACTILE RECT RED/TRANS LENS datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS JAM NUT PIN datasheet.pdf