Crystek Corporation CVCO55BE-2100-2200
CVCO55BE-2100-2200 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55BE-2100-2200
Brief Description
OSC VCO 2100-2200MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55BE-2100-2200.pdf
Availability of CVCO55BE-2100-2200
QUANTITY
CVCO55BE-2100-2200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55BE-2100-2200
Internal Part NumberEIS-CVCO55BE-2100-2200
PackagingCut Strip
Frequency Range2100 ~ 2200MHz
Frequency - Center2150MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-12
Icc Max30mA
Kvco (MHz/V)5
Power (dBm)4 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-98
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height-
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55BE-2100-2200
Related LinksCVCO55BE-, CVCO55BE-2100-2200 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55BE-2100-2200 Details Description
Related parts for CVCO55BE-2100-2200
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP CLEAR RED PCMNT datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 2/0AWG 5/16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3.96MM VERT PCB datasheet.pdf
MICRO SD CARD READER datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf