Crystek Corporation CVCO55BE-2600-3100
CVCO55BE-2600-3100 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55BE-2600-3100
Brief Description
OSC VCO 2600-3100MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55BE-2600-3100.pdf
Availability of CVCO55BE-2600-3100
QUANTITY
CVCO55BE-2600-3100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55BE-2600-3100
Internal Part NumberEIS-CVCO55BE-2600-3100
PackagingCut Strip
Frequency Range2600 ~ 3100MHz
Frequency - Center2850MHz
Tuning Voltage (VDC)1 ~ 10 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-20
Icc Max40mA
Kvco (MHz/V)10
Power (dBm)6 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-91
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.150" (3.81mm)
Voltage - Supply10V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55BE-2600-3100
Related LinksCVCO55BE-, CVCO55BE-2600-3100 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55BE-2600-3100 Details Description
Related parts for CVCO55BE-2600-3100
VARISTOR 11.5V RING datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 050 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE W/SR HOOD datasheet.pdf
SCR 800V TO-92 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-26AWG TIN datasheet.pdf
IC AMP 2.4/2.5GHZ LN 6UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V CH 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf