Crystek Corporation CVCO55BE-3025-3125
CVCO55BE-3025-3125 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55BE-3025-3125
Brief Description
OSC VCO 3025-3125MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55BE-3025-3125.pdf
Availability of CVCO55BE-3025-3125
QUANTITY
CVCO55BE-3025-3125 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55BE-3025-3125
Internal Part NumberEIS-CVCO55BE-3025-3125
PackagingCut Strip
Frequency Range3025 ~ 3125MHz
Frequency - Center3075MHz
Tuning Voltage (VDC)0.3 ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max25mA
Kvco (MHz/V)2
Power (dBm)0 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-98
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.150" (3.81mm)
Voltage - Supply5V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55BE-3025-3125
Related LinksCVCO55BE-, CVCO55BE-3025-3125 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55BE-3025-3125 Details Description
Related parts for CVCO55BE-3025-3125
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU RESET MONITOR 3.08V SOT23 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf