Crystek Corporation CVCO55CC-2850-3210
CVCO55CC-2850-3210 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-2850-3210
Brief Description
OSC CRO 2850-3210 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-2850-3210.pdf
Availability of CVCO55CC-2850-3210
QUANTITY
CVCO55CC-2850-3210 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-2850-3210
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-2850-3210
PackagingCut Strip
Frequency Range2850 ~ 3210MHz
Frequency - Center3030MHz
Tuning Voltage (VDC)0.5 ~ 14 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-15
Icc Max35mA
Kvco (MHz/V)0.6
Power (dBm)5 ±3
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-103
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-2850-3210
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-2850-3210 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-2850-3210 Details Description
Related parts for CVCO55CC-2850-3210
CAP CER 1.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FEED-THROUGH MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 440MA 140 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf