Crystek Corporation CVCO55CC-4267-4442
CVCO55CC-4267-4442 picture photo
Mfg. Part Number
CVCO55CC-4267-4442
Brief Description
OSC CRO 4267-4442 MHZ SMD .5X.5"
Datasheet Download
CVCO55CC-4267-4442.pdf
Availability of CVCO55CC-4267-4442
QUANTITY
CVCO55CC-4267-4442 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVCO55CC-4267-4442
Internal Part NumberEIS-CVCO55CC-4267-4442
Standard Package1
PackagingCut Strip
Frequency Range4267 ~ 4442MHz
Frequency - Center4354.5MHz
Tuning Voltage (VDC)0.1 ~ 16 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)-20
Icc Max40mA
Kvco (MHz/V)2
Power (dBm)5 ±2
Phase Noise Typ (dBc/Hz)-104
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-QFN, Variant
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.59mm)
Voltage - Supply8V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVCO55CC-4267-4442
Related LinksCVCO55CC-, CVCO55CC-4267-4442 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVCO55CC-4267-4442 Details Description
Related parts for CVCO55CC-4267-4442
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
Connector Header 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
LEVR ROD DOUBL NUT FOR WL SWITCH datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 18.92MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 300VAC RAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 3000' datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 110A 200V TO-83 datasheet.pdf
CONN HOUSING 32POS 1.27MM datasheet.pdf