Luminus Devices Inc. CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT 3100K 95CRI
Datasheet Download
CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package180
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesStudio
Packaging-
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test1.8A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)36V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max1.8A
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)17.50mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
Related LinksCVM-18-31-95, CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CVM-18-31-95-36-AA00-F2-2
FIXED IND 33UH 1.4A 170 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 9DBI 2.4G HPOL NFEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S 234/40 /M datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
COVER 2ND SIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf