Crystek Corporation CVPD-034-50-156.25
CVPD-034-50-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
CVPD-034-50-156.25
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CVPD-034-50-156.25.pdf
Availability of CVPD-034-50-156.25
QUANTITY
CVPD-034-50-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVPD-034-50-156.25
Internal Part NumberEIS-CVPD-034-50-156.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVPD-034 Certificate of Compliance
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVPD-034
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVPD-034-50-156.25
Related LinksCVPD-034-, CVPD-034-50-156.25 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVPD-034-50-156.25 Details Description
Related parts for CVPD-034-50-156.25
RES SMD 28.7 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 35A TO264 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 101MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf