Crystek Corporation CVPD-034-50-77.76
CVPD-034-50-77.76 picture photo
Mfg. Part Number
CVPD-034-50-77.76
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 77.76MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CVPD-034-50-77.76.pdf
Availability of CVPD-034-50-77.76
QUANTITY
CVPD-034-50-77.76 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVPD-034-50-77.76
Internal Part NumberEIS-CVPD-034-50-77.76
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCVPD-034 Certificate of Compliance
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCVPD-034
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency77.76MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)88mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVPD-034-50-77.76
Related LinksCVPD-034, CVPD-034-50-77.76 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVPD-034-50-77.76 Details Description
Related parts for CVPD-034-50-77.76
IC LINE RECEIVER QUAD 14-DIP datasheet.pdf
FUSE AUTO 350A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS MALE R/A PNL #20 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HDR DUAL VERT datasheet.pdf
POT 25 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf