Crystek Corporation CVXO-018TX-50-16.384
CVXO-018TX-50-16.384 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-16.384
Brief Description
OSC VCXO 16.384MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-16.384.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-16.384
QUANTITY
CVXO-018TX-50-16.384 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-16.384
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-16.384
TypeVCXO
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-16.384
Related LinksCVXO-018TX, CVXO-018TX-50-16.384 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-16.384 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-16.384
OUTPUT MODULE AC STD 20MA 5VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 81.6K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY RECP LC datasheet.pdf
68000UF 10V 35X40 datasheet.pdf