Crystek Corporation CVXO-018TX-50-32
CVXO-018TX-50-32 picture photo
Mfg. Part Number
CVXO-018TX-50-32
Brief Description
OSC VCXO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
CVXO-018TX-50-32.pdf
Availability of CVXO-018TX-50-32
QUANTITY
CVXO-018TX-50-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of CVXO-018TX-50-32
Internal Part NumberEIS-CVXO-018TX-50-32
TypeVCXO
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.274" L x 0.193" W (6.96mm x 4.90mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CVXO-018TX-50-32
Related LinksCVXO-018, CVXO-018TX-50-32 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CVXO-018TX-50-32 Details Description
Related parts for CVXO-018TX-50-32
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 120 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV NP0 3640 datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
ACRYLIC FOAM 1/2" X 36 YD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU datasheet.pdf